Miesięczne archiwum: Październik 2012

Drzeworytnik – przedstawienie się

Nazywam się Sebastian Skowroński. Jako człowieka o rozwiniętej wrażliwości emocjonalnej, cechuje mnie brak obojętności na różne sprawy w otaczającym świecie. Dlatego staram się w życiu robić to, co czuję iż ma jakiś sens, a jednocześnie przynosi mi zadowolenie i satysfakcję.

Fascynacje

Fascynuje mnie tworzenie, ten cały proces twórczy, który finalnie prowadzi do wytworzenia obrazu graficznego, malarskiego, fotograficznego czy rysunkowego. Często oznacza to wiele pomniejszych czynności czy zdarzeń, prowadzących do celu. Zrobienie zdjęcia, szkicu, czasem zaduma, wrażenie. Wówczas czuję ten inny, niematerialny świat, w którym właśnie przebywam. Otrzymuję w nim potężną dawkę szczęścia i radości oraz pewność, iż jestem na właściwej drodze.

Sebastian_Skowroński

Drzeworyt i cykl Figura

Drzeworyt jest moją ulubioną techniką graficzną. To w niej powstają prace z cyklu „Figura”. Poniżej umieszczam wybrane grafiki „Figur”.

 

Figura III, drzeworyt, 60x42cm, papier Canson Edition Figura V, drzeworyt, 42x60cm, papier Canson Edition Figura VIII, drzewory, 42x60cm, papier Canson Edition


 

 


 

Poza drzeworytem, istotne jest dla mnie również malarstwo, w którym przede wszystkim odzwierciedlam rzeczywistość. Zamierzam je także wykorzystywać w projektach artystycznych.

 

Pasje i zainteresowania

Uwielbiam jazdę na rowerze, ogólnie ruch fizyczny, który mnie „resetuje”. Lubię się zmęczyć, dzięki czemu czuję przypływ energii. Poranne wycieczki rowerowe (mam zwyczaj jeździć ok. 6-ej rano) są dla mnie najfajniejsze. Takie rozpoczęcie dnia pomaga mi w kreacji artystycznej. Dobrze mnie nastraja, czuję się taki „świeży”. Staję się wówczas bardziej otwarty, wewnętrznie spokojny, wyciszony, zadowolony.

Inną moją pasją jest turystyka górska. Uwielbiam wysokie góry. Będąc tam w górze, czuję się jakbym był u siebie.

 

Wartości

W życiu ważne są dla mnie:

– uczucia
– odpowiedzialność
– szanowanie drugiego człowieka
– porozumienie
– misje życiowe, nieszablonowe działania.

 

Zawartość bloga >>> drzeworytnik.pl oraz portfolia >>> drzeworyt.com

Na moim blogu znajdziecie moje prace artystyczne, tworzone w dziedzinach grafiki, malarstwa, rysunku czy fotografii. Przeczytacie o wystawach artystycznych, które obejrzałem. Zapoznacie się z notatkami z takich imprez jak różnego rodzaju targi czy festiwale. Lecz także o zwykłej codzienności, przemyśleniach, problemach, radościach. Postaram się także nie zapomnieć o tym wszystkim, co dzieje się w świecie fotografii i związanym z nią sprzętem. Choćby odwiedzając coroczne targi Foto-Video w Łodzi i przekazując relację z tego wydarzenia.

Równolegle będę prowadził 2 swoje strony: portfolio i blog, które mają się wzajemnie uzupełniać. Na drzeworyt.com znajdziecie przede wszystkim mój dorobek, uzupełniony o najnowsze wiadomości z mojej działalności artysty oraz informacje biograficzne. Tam też przeczytacie o mojej twórczości i moim stosunku do grafiki i malarstwa oraz innych dziedzin sztuki.

Chcę aby Blog drzeworytnika odkrywał więcej mnie, był bardziej zwyczajny, otwarty, taki ludzki. Taki, jaki powinien być blog właśnie…

 

Kontakt ze mną: drzeworytnik@gmail.com