Drzeworyt i drzeworytnik na szoszo.pl

Sebastian Skowroński. Figura III, 2011, drzeworyt, 60x42cm, papier Canson Edition (77x57cm)

Sebastian Skowroński. Figura III, 2011, drzeworyt, 60x42cm, papier Canson Edition (77x57cm)

Ewelina Szostakiewicz na swoim blogu pisze o drzeworycie. Przedstawiam fragment tekstu, dostępny na stronie Internetowej http://szoszo.pl/, w którym jest mowa o mnie jako blogerze i artyście (źródło: http://szoszo.pl/2017/03/28/drzeworyt-i-drzeworytnik/).

Publikując tekst na temat drzeworytu muszę koniecznie wspomnieć o Sebastianie Skowrońskim. Ten łódzki grafik zainteresował mnie nie tylko za sprawą tworzonych przez siebie prac plastycznych. Zaimonowało mi również jego zaangażowanie w rozwój współczesnego środowiska artystycznego. Poprzez swoją wirtualną działalność umożliwia ludziom nie związanym z działalnością plastyczną, zapoznać się z interesującymi przykładami współczesnych drzeworytów i linorytów.

Sebastian Skowroński pokazuje, że tradycyjne techniki graficzne mogą doskonale funkcjonować we współczesnej kulturze. Prezentując liczne, niezwykle różnorodne prace graficzne na stronach swoich blogów, udowadnia, że miejscem właściwym dla artystycznej twórczości wcale nie są jakieś zapomniane zakątki muzealnego archiwum. Mogą one bowiem idealnie uzupełniać wszechobecną kulturę masową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *